Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne Biskupa Włocławskiego

„Wzmocnijcie w sobie wiarę w Jezusa Chrystusa! W Nim znajdujcie pewność życia, które się nie skończy!” – tymi słowami życzeń biskup włocławski Wiesław Mering zwraca się do diecezjan. Życzenia wielkanocne Biskupa Włocławskiego zostaną odczytane w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w kościołach diecezji, a także przekazane za pomocą mediów społecznościowych.

„Kiedy formułuję te słowa, nie wiemy jeszcze, Siostry i Bracia, jaka będzie sytuacja w czasie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Nikt z nas nawet nie wyobrażał sobie podobnej możliwości, by Wielkanoc obchodzić bez spotkania z Panem Jezusem w Eucharystii” – zaczyna swoje słowo bp Mering. Stawia pytanie, co w tak dramatycznych okolicznościach powinni uświadomić sobie chrześcijanie?

„Na pewno fakt, że nie są panami własnego życia i śmierci; że ludzkie istnienie jest kruche, a człowiek naprawdę nie jest bogiem! Ludzkie zamierzenia i plany nie niosą żadnej pewności, że uda się je zrealizować! Nie pomogą nam środki materialne, znaczenie, najrozmaitsze ideologie, które nie służą człowiekowi” – odpowiada hierarcha.

Wskazuje, że realna pomoc dla udręczonych i niepewnych ludzkich serc jak zawsze jest tylko u Jezusa Chrystusa. „Trzeba nam powrócić do Boga, odwrócić się od prądów kulturowych, które propagują walkę z Nim, które wyśmiewają i atakują naukę Chrystusa oraz porządek moralny, który On przyniósł ludziom. Nie my jesteśmy ‘bogami’, zamiast wiecznej młodości, używania, szczęścia na ziemi – doświadczamy niepewności, lęku i bezradności!” – stwierdza bp Mering.

Biskup Włocławski kieruje też życzenia: „wzmocnijcie w sobie wiarę w Jezusa Chrystusa! W Nim znajdujcie pewność życia, które się nie skończy! W czasie doświadczeń nie pomoże Wam ideologia zbudowana na negacji Boga! Łączcie się ze Zmartwychwstałym Chrystusem! Mówcie Jemu o swojej miłości do Niego, pragnieniu spotkania z Nim we Mszy św., zaproście Go do swoich domów nie tylko na czas Świąt, ale także na każdy dzień życia! Tylko On może napełnić nas nadzieją, altruizmem, gotowością ponoszenia ofiar, czym wykazywali się wielcy i święci w czasach zarazy!”

Podkreślając, że źródłem nadziei i siły jest zwycięstwo Chrystusa hierarcha zachęca do przeżycia wielkanocnych sakramentów i prosi, by nie poddawać się zwątpieniu.


Wielkanocne życzenia Biskupa Włocławskiego

 

[Źródło: www.diecezja.wloclawek.pl]