Niedziela Męki Pańskiej

Triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy

Niedziela Męki Pańskiej powszechnie znana jako Niedziela Palmowa obchodzona jest na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, poprzedzającego Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Liturgia tej niedzieli wprowadza nas w obchody Wielkiego Tygodnia, w którym obchodzimy pamiątkę najważniejszych wydarzeń dla naszego zbawienia.

Czytaj więcej...

Diecezjalne Rekolekcje

Rekolekcje Wielkopostne

„Mimo drzwi zamkniętych” – to hasło diecezjalnych rekolekcji internetowych, które przez trzy kolejne dni, od niedzieli 29 marca do wtorku 31 marca o godzinie 17, wygłosi ks. Sebastian Adamczyk, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

Czytaj więcej...

Komunikaty Kurii - akt.

Biskup Włocławski Wiesław Mering wydał dekret o obchodach Świąt Wielkanocnych w diecezji włocławskiej, w którym określił zasady celebracji poszczególnych dni Wielkiego Tygodnia. Na podstawie decyzji watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów oraz rekomendacji Prezydium Konferencji Episkopatu Polski dostosował przebieg liturgii i obrzędów do nadzwyczajnej sytuacji, jaką jest epidemia.

Czytaj więcej...

Środa Popielcowa

Środa Popielcowa

Popielec, czyli Środa Popielcowa jest w Kościele katolickim dniem rozpoczynającym bardzo ważny okres - Wielkiego Postu. Środa Popielcowa jest obchodzona w różnych terminach w zależności od daty Świąt Wielkanocnych (np. w tym roku 26 luty), jednak wypada zawsze w środę, by Wielki Post trwał...

Czytaj więcej...

Całodzienna Adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu

We wtorek 3 marca 2020 roku zapraszamy do kościoła parafialnego na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Nie rezygnujmy z szansy spotkania z Chrystusem Eucharystycznym na progu tegorocznego Wielkiego Postu. Adoracja rozpocznie się Mszą Św. poranną i potrwa do Mszy Św. wieczornej.

Boże Narodzenie

Boże Narodzenie

Józefie stajenki nie szukaj,
i do gospody nie pukaj,
z Maryją do nas przyjdź,
przynieście ze sobą dziecinę!
Jest miejsce w naszej rodzinie,
dla Boga u nas
zawsze otwarte drzwi.

Chrystus się nam narodził !!!

Czytaj więcej...

Adwent

Adwent

Czasem adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jest to okres przygotowania na przyjście Syna Bożego. W dniach 7 - 8 grudnia 2019 roku w naszej parafii odbędą się rekolekcje. Nieodłączną częścią adwentowego czasu pozostają również Roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej...

Ks. Bp. Bronisław Dembowski

ks. bp. Bronisław Dębowski

W dniu 16.11.2019 r., w godzinach nocnych w szpitalu we Włocławku, w wieku 92 lat, zmarł bp senior Bronisław Dembowski, w latach 1992-2003 biskup diecezjalny włocławski.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się we Włocławku rozpoczną się w piątek, 22 listopada br. Liturgia pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 23 listopada br., w katedrze włocławskiej, o godzinie 1100
W piątek, 22 listopada br., o godzinie 1600 w naszym kościele parafialnym będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłego Biskupa Seniora.
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Czytaj więcej...

Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych

Początek listopada to okres, w którym Kościół szczególnie wspomina wiernych zmarłych. Zapraszamy 1 XI od godz. 1030 do udziału w procesji z wypominkami za zmarłych na cmentarzu parafialnym, która poprzedzi Mszę Świętą planowaną na godz. 1100. Zachęcamy również do udziału w nabożeństwie różańcowym odprawianym na cmentarzu parafialnym o godz. 1600 zarówno pierwszego jak i drugiego listopada.

Czytaj więcej...

Figura Matki Bożej

100 lat figury Matki Bożej

Kapliczki, krzyże i figury przydrożne, to arcydzieła sztuki ludowej wpisane w krajobraz Polski tak harmonijnie, że prawie ich obecności nie zauważamy, przechodząc obok często bez zadumy i modlitwy. Te małe formy architektury, wyrosłe z potrzeb duchowych mieszkańców polskiej wsi, są ściśle związane z jego naturalną religijnością. Są wyrazem tradycji kultury chrześcijańskiej, są Bożymi i ludowymi pomnikami. Takim śladem historii widzianej z perspektywy wioski jest figura Matki Bożej Niepokalanej w miejscowości Zielińsk znajdująca się w naszej parafii. Dlaczego o niej wspominamy?? Otóż 20 lipca 2019 roku minęło 100 lat jej istnienia.

Czytaj więcej...

Dożynki 2019

Dożynki 2019

W niedzielę 8 września odbyło się coroczne parafialne święto dziękczynienia za plony. Uroczystości rozpoczęło poświęcenie wieńca dożynkowego, owoców, kwiatów i chlebów. Msza Święta dziękczynna sprawowana przez ks. proboszcza rozpoczęła się o godz. 1130. W uroczystościach wzięli udział licznie przybyli parafianie oraz przedstawiciele lokalnego samorządu.

Czytaj więcej...

Różaniec Święty

Różaniec Święty

Wkraczamy w miesiąc październik szczególnie związany z modlitwą różańcową. W tym miesiącu dużo uwagi poświęcimy św. Janowi Pawłowi II - wielkiemu orędownikowi modlitwy na różańcu. Sama Matka Boża podczas swoich objawień zachęcała do takiej formy modlitwy. Jako, że lepszej reklamy nie można sobie wyobrazić zachęcamy wszystkich do indywidualnej modlitwy różańcowej w domach oraz wspólnej w kościele parafialnym codziennie o godz. 1630.

Czytaj więcej...